tommy hilfiger adaptive2020 mat prasowe

Tommy Hilfiger przedstawia innowacyjną kolekcję odzieży zaprojektowaną z myślą o tym, by ułatwić ubieranie się dzieciom i dorosłym żyjącym z niepełnosprawnością.

 

- Lato 2020 r. kolekcja Tommy Hilfiger Adaptive będzie dostępna także w Europie.
- Produkty projektowane są ze specjalną starannością i funkcjonalnymi rozwiązaniami, takimi jak łatwe w użyciu zapięcia i kroje dostosowane do protez czy pozycji na wózku.
- #TommyAdaptive, @TommyHilfiger


– Jako rodzic dzieci o specjalnych potrzebach, dobrze wiem, jak wiele może znaczyć kolekcja Tommy Hilfiger Adaptive – mówi Tommy Hilfiger. – Każdy produkt wygląda jak projekt z kolekcji regularnej – ma identyczne materiały i jakość. Różnice są bardzo dyskretne: to funkcjonalne rozwiązania, które ułatwiają ubieranie się i pozwalają dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnością poczuć się niezależnie – i świetnie ze sobą.

 

Ponad miliard osób na całym świecie żyje z niepełnosprawnościami, przez które tak proste czynności, jak ubieranie się, mogą być wyzwaniem. Tommy Hilfiger zainspirował się ich doświadczeniami – a także historią Tommy’ego Hilfigera, który wychowuje dzieci ze spektrum autyzmu. Marka postanowiła wykorzystać projektowanie mody do zapewnienia dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnością większej swobody i pewności siebie. Startem tej misji była premiera dziecięcej kolekcji Tommy Hilfiger Adaptive w USA w sezonie wiosna 2016. Kolejnym krokiem było wprowadzenie oferty dla dorosłych jesienią 2017 r. Od teraz kolekcja będzie dostępna także w Europie, Japonii oraz Australii – i pozwoli odbiorcom na całym świecie cieszyć się modą.

 

W kolekcji Tommy Hilfiger Adaptive wiosna 2020 znalazła się m.in. męska kurtka z motywem blokowego połączenia kolorów Hilfigera – czewieni, bieli i granatu – oraz granatowa kurtka na zamek. Będą świetnie wyglądać w zestawach z koszulami w kratę. Kobiety mogą cieszyć się wiosenną sukienką w stylu polo lub prążkowaną szmizjerką z wiązaniem w talii. Dla dziewczynek przygotowano zabawne sukienki w pasy, a chłopcy mogą łączyć lekkie kurtki z krótkimi spodenkami. Dla wszystkich przygotowano także łatwe w zakładaniu T-shirty z logotypem.

 

W produktach Tommy Hilfiger Adaptive zastosowano m.in. magnetyczne zapięcia i suwaki o dłuższych uchwytach, które ułatwiają użytkowanie osobom o ograniczonej sprawności dłoni. Rozpinane boczne szwy, regulowane nogawki i szerokie mankiety umożliwiają noszenie spodni razem z ortezą, protezą czy gipsem. Ubrania zaprojektowane dla osób poruszających się na wózkach posiadają krótszy przód i dłuższy tył, by zapobiegać podwijaniu i zapewniać komfort w pozycji siedzącej. Regulowane ramiączka, elastyczne pasy i szeroko rozpinane dekolty ułatwiają zakładanie i zdejmowanie ubrań. Sznurkowe ściągacze, regulowane paski i elastyczne pętle ułatwiające podciąganie sprawią, że nawet spodnie wkłada się wygodniej. W produktach usunięto także uwierające kieszenie i szwy.

 

Tworzenie ubrań dla ciał o różnych kształtach i wymaganiach leży w sercu DNA marki TOMMY HILFIGER. Rozwój kolekcji Tommy Hilfiger Adaptive jest kolejnym krokiem w realizacji jej filozofii mody dostępnej dla wszystkich.

 

Przyjaciele i miłośnicy marki mogą dołączyć do dyskusji w mediach społecznościowych za pomocą profili @TommyHilfiger i znacznika #TommyAdaptive.