Prezydent Katowic Marcin Krupa zapowiedział, że osoby niepełnosprawne oraz powyżej 65 roku życia będą mogły zamówić książkę lub audiobooka z Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) z dowozem do domu. Wypożyczone książki dostarczane będą od teraz specjalnym „książkobusem”.

 

Od wielu lat na terenie Katowic realizowana jest usługa „Książka na telefon”, która dostarczana jest do domu osobom starszym i chorym. Z początkiem sierpnia 2020 roku „Książkę na telefon” przemianowano na „Katowicką Srebrną książkę dla seniora”, a czytelnicze zamówienia dostarczane będą specjalnym samochodem - „książkobusem” - z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego - przywożący książki będzie ubrany w przyłbicę, rękawiczki ochronne oraz promocyjną koszulkę MBP, z kolorowym napisem "Czytaj dla odmiany". Książki zwracane do biblioteki przed kolejnym wypożyczeniem będą przechodzić kilkudniową "kwarantannę".

 

Zasady wypożyczania książek czy audiobooków nie zmieniają się – czytelnik dzwoni do wybranej filii, przekazuje bibliotekarzowi listę tytułów, które go interesują lub zdaje się na bibliotekarską rekomendację. Zamówienia dostarczone będą pod adres podany przez czytelnika, a dostarczy je oznakowanym samochodem bibliotekarz – Sławomir Hordejuk.

 

Dostarczanie i odbiór książek odbywa się bezpłatnie.

 

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. +48 502 28 88 28, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00.