hatebook mat prasowe

1 września w internetowych księgarniach pojawi się książka, pt.”Hatebook” zawierająca kilka autentycznych historii dotyczących skutków hejtu, dyskryminacji oraz nietolerancji, których doświadczają ludzie mieszkający w Polsce. Autorką książki jest 21 letnia Klaudia Szubert.

 

Książka zawiera kilkadziesiąt autentycznych historii dotyczących skutków hejtu, dyskryminacji oraz nietolerancji, których doświadczają ludzie mieszkający w Polsce. O swoich trudnych doświadczeniach opowiadają zarówno osoby z zespołem Downa, Tourette'a, jak i niepełnosprawne, LGBT+, ofiary przemocy seksualnej, domowej czy mieszkające kiedyś w domu dziecka. To historie, które mogłyby się nie wydarzyć, gdyby nie brak empatii i podłość gatunku ludzkiego.

 

Książka jest wypełniona smutkiem, rozpaczą, bezsilnością i bólem. Możecie w niej przeczytać między innymi o transpłciowej dziewczynie, która kiedyś wstąpiła do seminarium, ponieważ nie potrafiła się pogodzić ze swoją odczuwaną tożsamością. Dowiecie się, z jakimi komentarzami oraz traktowaniem muszą zmagać się rodzice dzieci niepełnosprawnych. Wgłębicie się w tajemnice sexworkingu, a także poznacie historię dziewczyny, która była wychowywana przez zakonnice.

 

Zajrzycie również za mury domów, w których alkohol, narkotyki czy gwałty były na porządku dziennym. Poznacie historie osób, które przez hejt mają za sobą próby samobójcze. W książce nie zabrakło również rozmów z psychologami.


Publikacja jest tylko dla osób o mocnych nerwach. Przygotujcie chusteczki, przeczytajcie tę książkę, robiąc przerwy, a potem znajdźcie w sobie siłę, by zmieniać świat!


O swoich doświadczeniach opowiadały m.in. Ola Mandryga oraz Paula Rakowska z telewizyjnego programu "Down the Road - Zespół w Trasie".

 

Książka pojawi się w sprzedaży 1 września 2021 roku w ponad 200 księgarniach internetowych i kilkunastu punktach stacjonarnych.