W ramach Programu „Dostępność Plus” powstała publikacja dla pracodawców prezentująca, czym jest dostępność i w jaki sposób wdrażać jej rozwiązania. „Dostępność szansą dla biznesu – przewodnik dla firm” to kompendium wiedzy zawierające informacje o aktualnie obowiązujących przepisach prawa w tym zakresie.

 

W podręczniku zaprezentowane zostały m.in. konkursy, w ramach których można zdobyć fundusze na działania związane z zapewnianiem dostępności. Pracodawcy mogą dowiedzieć się, czym jest Program „Dostępność Plus” i jakie korzyści z jego realizacji mają prywatni przedsiębiorcy. W poradniku zawarte zostały również wskazówki i inspiracje, jak w prosty sposób wdrażać dostępność we własnej firmie, m.in. poprzez stronę internetową, czy też na etapie rekrutacji pracowników.

 

Autorami niniejszej publikacji, którą można pobrać z załączenia, są Konfederacja Lewiatan oraz Fundacja Aktywizacja. Powstała ona w ramach projektu dofinansowanego z budżetu państwa oraz ze środków Funduszu Spójności z Programu Pomoc Techniczna.

 

Dostępność szansą dla biznesu – przewodnik dla firm, PDF, ok 0,6 Mb