Od 1 stycznia 2021 r. o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych można starać się przez internet poprzez platformę SOW.

 

Żeby złożyć wniosek o dofinansowanie do turnusu, trzeba zalogować się do Systemu Obsługi Wsparcia na stronie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kto takiego konta nie ma, może je założyć. PFRON zamieścił obszerną filmową instrukcję [wideo poniżej].

 

W nowym systemie dostęp do danych wnioskodawcy ma zarówno organizator wybranego turnusu, jak i jego realizator. To umożliwia elektroniczną korespondencję pomiędzy zainteresowanymi. System umożliwia całkowitą rezygnację z wizyty w PFRON-ie.

 

Jak informuje PFRON użytkownicy, którzy aplikowali o środki PFRON za pomocą Systemu SOW, już doceniają pozytywny wpływ aplikacji na proces bezpiecznego obiegu dokumentów bez narażania swojego zdrowia. Od początku 2020 roku 380 powiatów w całej Polsce, poprzez jednostki takie jak PCPR, MOPS, MOPR i inne, czynnie wykorzystuje SOW do obsługi dofinansowań, czego dowodem jest ponad 242 tys. zarejestrowanych w Systemie wniosków oraz liczba ponad 125 tys. zarejestrowanych Użytkowników.

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji można skorzystać z infolinii SOW pod numerem: 800 889 777 czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-17.00.

 

Instrukcja filmowa