Firma założona w 2012 roku w Wielkiej Brytanii wypuściła na rynek pierwszy telefon z alfabetem Braille'a. Jest to telefon inny niż wszystkie przeznaczone dla osób niewidomych lub niedowidzących.

 

Firma OwnFone wytwarza telefony dla dzieci, seniorów oraz dla niewidomych. Telefony pozbawione są ekranów i innych znanych gadżetów znanych ze współczesnych smartfonów. Na froncie obudowy dostępne są tylko przyciski z predefiniowanymi (wcześniej ustalonymi) numerami telefonów. Przyciski mają nadrukowany tekst (także powiększony) lub wypukłości.

 

Telefon umożliwia zatem kontakt tylko z najbliższymi lub z ważnymi dla niewidomego numerami. Takie rozwiązanie sprawdza się również w przypadku seniorów lub osób po udarze, które mają ograniczone możliwości ruchu ręką.

 

UK: OwnFone to pierwszy telefon z alfabetem Braille'a

 

W wytwarzaniu obudowy skorzystano z technologii druku 3D. Założyciel firmy OwnFone, Tom Sunderland twierdzi, że wykorzystanie druku 3D przyczyniło się do redukcji kosztów produkcji i w rezultacie ceny urządzenia. Ceny zaczynają się od 60 funtów za model z dwoma przyciskami do 67,50 funtów za model z czterema przyciskami, więc jest to koszt od 300 zł w górę (czyli nie aż tak tanio).

 

Telefon dostępny jest tylko w Wielkiej Brytanii, ale firma szuka możliwości ekspansji na inne rynki.

 


 

// https://myownfone.com