Jak informuje Urząd Miasta Warszawy od 1 lutego niepełnosprawni będą mogli korzystać z usług nowego przewoźnika w systemie „od drzwi do drzwi".

 

Usługa transportowa będzie realizowana w dotychczasowym systemie „od drzwi do drzwi", tzn. zapewniona jest podróż spod zgłoszonego adresu do miejsca docelowego - po mieście i bliskiej okolicy.

 

Usługa świadczona jest na terenie Warszawy oraz w przypadku przewożenia na leczenie lub rehabilitację także poza miastem (do 20 km od granic Warszawy). Opłata jest zryczałtowana i wynosi 15 zł.

 

Niepełnosprawni mieszkańcy będą mogli zamawiać samochód od poniedziałku do piątku, w godz. 6.00-22.00, a w soboty i niedziele w godz. 8.00 – 20.00. Z tej formy komunikacji nie będzie można korzystać w dni wolne od pracy.

 

Zapotrzebowanie należy składać na co najmniej trzy dni przed terminem planowanego przejazdu w dni powszednie w godz. od 8.00 do 16.00. Po godz. 16.00 oraz w soboty i dni ustawowo wolne od pracy zlecenia będą automatycznie rejestrowane.

 

Nowy przewoźnik będzie przyjmował zlecenia na luty już od czwartku, 29 stycznia, pod numerami telefonów 22 298 59 00 lub 720 915 300 oraz na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Umowa na transport osób niepełnosprawnych została przez m.st. Warszawę podpisana na 6 lat z firmą Usługi Transportowe Marek Włostowski.