Powstaje coraz więcej gier z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych. Co jednak, gdyby odwrócić sytuację i zupełnie wyłączyć jeden ze zmysłów, na przykład wzrok?

 

W poniedziałek pisałem o Brandonie DiGia, sparaliżowanym graczu udowadniającym, że mimo kalectwa można cieszyć się rozbudowanymi tytułami, jak EVE: Online, a nawet zostać streamerem. Osób takich jak on jest więcej. Peter Byrne całkiem dobrze radzi sobie z PS4, choć cierpi na porażenie mózgowe, a dzięki pomocy jednego z inżynierów Sony granie stało się dla niego łatwiejsze. Gracz o ksywce Sightless Kombat z kolei jest w ścisłej czołówce Killer Instinct, w czym wcale nie przeszkadza mu fakt, że jest niewidomy.

 

Działają nawet całe organizacje, jak choćby fundacja AbleGamers, które nie tylko pomagają niepełnosprawnym graczom, ale też wyróżniają deweloperów tworzących gry przyjazne osobom z problemami zdrowotnymi. Mało tego, na swojej stronie fundacja publikuje liczne wskazówki dla autorów, dzięki którym ich gry będą bardziej przystępne. Podobnym przykładem jest projekt Game Accessibility Guidelines.

 

Grafika gry A Blind Legend gry akcji dla niewidomych

 

Więcej na polygamia.pl, Bartosz Stodolny, Wyobrażacie sobie granie bez użycia wzroku? Dzięki A Blind Legend możecie sprawdzić, jak to jest być pozbawionym tego zmysłu, polygamia.pl z 14 kwietnia 2016