"Przewodnik po Krakowie dla niepełnosprawnego turysty” to użyteczny informator o najciekawszych miejscach Krakowa, źródło wiedzy na temat dostępności obiektów dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz udogodnień oferowanych osobom z niepełnosprawnością narządu słuchu oraz wzroku.

 

Turystyczna aplikacja mobilna została stworzona z myślą o turystach niepełnosprawnych poszukujących kompleksowej informacji na temat Krakowa, przekazanej w przystępny i ciekawy sposób.

 

W module „Miejsca” można łatwo wyszukać opis, zdjęcie oraz informacje teleadresowe na temat konkretnego obiektu. Baza obiektów została podzielona na trzy części: w zakładce „Zwiedzanie” znajdują się opisy krakowskich zabytków oraz terenów zielonych. „Oferta kulturalno-rozrywkowa” zawiera bazę krakowskich muzeów, teatrów oraz innych miejsc dających możliwość spędzenia wolnego czasu w ciekawy sposób.

 

Moduł „Informacje praktyczne” prezentuje hotele, lokale gastronomiczne, a także szereg praktycznych wskazówek pomocnych turyście niepełnosprawnemu podczas pobytu w Krakowie. Z myślą o osobach z dysfunkcją ruchu zamieszczono informacje o wypożyczalniach wózków inwalidzkich, taksówkach dla osób niepełnosprawnych czy też o tym, gdzie osoby poruszające się na wózkach znajdą przystosowaną dla siebie toaletę, aptekę, sklep spożywczy.

 

W przewodniku zamieszczone są również informacje o środkach transportu, placach targowych, parkingach strzeżonych, statkach wycieczkowych i wielu innych. Atrakcje turystyczne zostały pogrupowane w dziewięć tras, stanowiących propozycję zwiedzania według konkretnego klucza. Wybraną trasą poprowadzi użytkownika ślad gps. Ulubione miejsca i trasy można przechowywać w prywatnym schowku („Planer”).

 

Moduł „Informacje” pozwala zdobyć podstawową wiedzę na temat Krakowa, jego historii, ciekawostek z życia miasta, a także współczesnego funkcjonowania dawnej stolicy Polski. Znajduje się tu również lista najważniejszych imprez cyklicznych, odbywających się w Krakowie oraz kalendarium aktualnych wydarzeń.

 

Aplikacja dostępna jest dla smartfonów działających pod kontrolą trzech najpopularniejszych systemów operacyjnych: Android, iOS i Windows Phone.

 

Linki w zależności od systemów na telefonie:


Android


iOS


Windows Phone 8/8.1 i Windows 10 mobile