Okładka gry Perception na platformie Kickstarter

30 maja 2017 roku do sprzedaży wchodzi gra Perception od studia The Deep End Games z niewidomą bohaterką w roli głównej. Wyłącznym światowym dystrybutorem tej produkcji jest polskie Feardemic. Produkcję gry sfinansowano w ramach platformy Kickstarter.

 

Główną postacią gry jest niewidoma dziewczyna Cassie, a miejsce akcji to tajemnicza rezydencja gdzieś w Nowej Anglii. Cassie korzysta ze zmysłu echolokacji, która w grze została zaimplementowana w taki sposób, że na chwilę zostaje oświetlone otaczające ją otoczenie. Nasza bohaterka może w tym celu używać laski dla niewidomych, stukając w różne przedmioty generuje odgłosy co powoduje wizualizację przedmiotów. Jednak używanie echolokacji ma swoją cenę. Generowane dźwięki przyciągają tajemniczą istotę Presence, której zadaniem jest uniemożliwienie ujawnienia tajemnicy posiadłości, gdzie toczy się akcja gry.

 

Fani tego typu gatunku gier od razu zauważą spore podobieństwo do takich hitów jak Outlast czy Alien: Isolation, gdzie również każdy generowany dźwięk przez głównego bohatera oznaczał tylko jedno – kłopoty.

 

Autorzy gry Perception postanowili zaimplementować rozwiązania z jakich na co dzień korzystają niewidomi w normalnym życiu. Dlatego też Cassie ma do dyspozycji smartfon, który umożliwia jej za pomocą aplikacji zamianę listów na mowę. Ponadto dziewczyna może zadzwonić do znajomych i poprosić ich o opisanie przedmiotów, które znajdują się przed kamerą smartfona.


Gra Perception została sfinansowana w ramach zbiórki na platformie Kickstarter, gdzie anonimowi ludzie wpłacają pieniądze na projekt, którym im się podoba lub uważają, że powstaje coś wyjątkowego i wartość na to wpłacać. Zbiórkę wsparło ponad 4300 osób kwotą ponad 160 tys. USD przy czym celem twórców było zebranie tylko 150 tys. USD.


Gra pojawi się od razu na trzy główne platformy tj. PC, PS4 i Xbox One. Światowym dystrybutorem gry jet polskie Feardemic. Co ciekawe jest to umowa na wyłączność na okres aż 5 lat.