Łódzcy lekarze znaleźli sposób na zwiększenie zaangażowania pacjentów w trakcie rehabilitacji. Opracowali aplikację OrtoMedSport, która pomoże im w leczeniu urazów i kontuzji – pisze Puls Biznesu.

 

Przedstawiciele kliniki OrtoMedSport zauważyli, że sporym problemem w długim procesie leczenia bywa słomiany zapał pacjentów – z początku są chętni do rehabilitacji po czym z biegiem czasu zapał gdzieś zanika. Dlatego właśnie celem aplikacji jest przypominanie o stałej konieczności samodzielnej rehabilitacji w domu. Należy podkreślić, że aplikacja tylko uzupełnia rehabilitację, ale nie standardowej opieki lekarskiej lub fizjoterapeutycznej.


Aplikacja OrtoMedSport zawiera zestawy ćwiczeń z dokładnym opisem i instruktażem wideo; podany został m.in. czas ich wykonywania i wskazana liczba powtórzeń, uwzględniono także rozgrzewkę i regenerację po wysiłku. 


Ćwiczenia zostały opracowane w oparciu o wiedzę i doświadczenie lekarzy z łódzkiej kliniki. Ich intensywność jest określana z uwzględnieniem poziomu bólu wskazywanego na początku przez samych pacjentów. Ćwiczenia dobierane są na podstawie ankiety wypełnianej przez użytkowników. 


Aplikacja dostępna jest na system Android i iOS za niewielką odpłatnością (ok. 8,5 zł).

 

// Anna Bełcik, Rehabilitacja z asystą… smartfonów, Puls Biznesu z 28 maja 2017