Człowiek trzyma na wysokości oczy smartfona, który zastępuje jego własne oczy

Niewidomi użytkownicy Androida zyskali nowego przyjaciela, aplikację BE My Eyes. Dzięki tej apce każdy będzie mógł pomóc osobie niewidomej odczytać jakąś treść czy opisać jakiś obiekt. Wystarczy wspomniana aplikacja, smartfone i trochę chęci. Co ważne, z rozwiązania mogą korzystać również polscy użytkownicy.

 

Aplikacja Be My Eyes nie jest nowa, była już wcześniej dostępna na system iOS, ale ze względu na cenę urządzeń od Apple, aplikacja nie była w Polsce popularna. Teraz to się może zmienić, bo 6 października 2017 roku apka trafiła właśnie na Androida.

 

Jak działa aplikacja Be My Eyes?

Najprościej rzecz ujmując wolontariusz pożyczy swoje oczy osobie niewidomej. Po zainstalowaniu aplikacji jesteśmy proszeni o deklarację czy jesteśmy osobą niewidzącą czy chcącą zostać wolontariuszem. 

 

Jeżeli wybierzemy pierwszą z opcji, na ekranie wyświetlony zostanie wirtualny przycisk, po wciśnięciu którego nawiązane zostanie połączenie wideo z pierwszym dostępnym wolontariuszem. Wystarczy skierować kamerę smartfona na jakiś obiekt, a wolontariusz opisze co widzi. 90 procent takich zapytań jest realizowana do 2 minut. Jesli po tym czasie nikt nie odbierze, twórcy aplikacji zalecają ponowne połączenie się.

 

Jeśli natomiast zadeklarowaliśmy się jako wolontariusz otrzymujemy powiadomienie o nadchodzącym połączeniu. Odbierając takie połączenie uzyskujemy dostęp do obrazu z kamery osoby niewidomej smartfona i będzie mogli opisać jej co widzimy.

 

Co ważne aplikacja Be My Eyes jest spolszczona, więc nie powinno być problemu z jej obsługą.


Obecnie z tego rozwiązania korzysta 40 tys. niewidomych na całym świecie, a pomaga im ok 568 tys. wolontariuszy. Twórcy rozwiązania chwalą się, że ich aplikacja pomogła już w 277 tys. spraw.

 

Aplikacja zarówno w App Store jak i Google Play uzyskała bardzo wysokie oceny użytkowników.

 

Google Play (wymagany Android 4.4 lub wyżej)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bemyeyes.bemyeyes 

App Store (wymagany iOS 10.0 lub wyżej)
https://itunes.apple.com/pl/app/be-my-eyes-helping-blind-see/id905177575?mt=8 

 

Na rynku dostępna jest też inna aplikacja Seeing AI (od Microsoftu), która również na podobnej zasadzie pomaga niewidzącemu. Niestety apka od Microsoftu dostępna jest tylko na terenie USA i … tylko na system iOS (patrz Seeing AI – smartfonowy asystent dla osób niewidomych prosto od Microsoftu, nie-pelnosprawni.pl z 13 lipiec 2017).

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony