suwmiarka ściska monety

Śląsk - doradcy podatkowi służą pomocą

Od wtorku 20 marca br. do 26 kwietnia we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00 Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Doradcy podatkowi będą dyżurować pod telefonem komórkowym 513 152 218. Na życzenie osoby niepełnosprawnej doradca podatkowy będzie oddzwaniał na własny koszt.

Firma Robot Manufacture z Bielska Białej skonstruowała pierwszy na świecie aparat fotograficzny dla niewidomych Blindtouch. Na specjalnym wyświetlaczu z z wysuwanymi pinami niewidomy będzie mógł zobaczyć np. złożone krajobrazy.

 

Jak mówi mówi wynalazca aparatu z firmy Robot Manufacture Piotr Cybulski idea działania aparatu jest prosta – osoba niewidoma robi zdjęcie jakiegoś obiektu, a urządzenie przekształca je na postać wysuwanych pinów na specjalnym ekranie. Może to być na przykład zabudowa miasta czy górska panorama.


Uważam, że w dobie tak dynamicznie rozwijającej się technologii powinniśmy częściej projektować urządzenia mobilne dla osób z niepełnosprawnościami. Chcę, aby rozwój techniki służył tym, którzy tego bardzo potrzebują. Wyobrażam sobie, że osoba niewidoma samodzielnie robi zdjęcie wieży Eiffela i w tej samej chwili może „zobaczyć” jej zarys, dotykając matrycy pinów. Taki jest właśnie nasz cel. Chcemy, aby niewidomi doświadczali piękna tu i teraz – mówi konstruktor urządzenia.

 

Na razie firma przedstawiła prototyp urządzenia. Obecnie matryca potrafi wyświetlić obraz w rozmiarze 35x25 punktów, w docelowej rewizji sprzętowej liczba pinów ma być przynajmniej 4 razy większa.

 

Blindtouch znajduje się w fazie prototypowej. Start-up planuje założenie zbiórki crowdfundingowej, dzięki której sfinansuje produkcję urządzenia w wersji produkcyjnej.

 

Zasada działania aparatu Blindtouch


 

Piotr Cybulski
Robot Manufacture
+48-503-156-041
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://robotmanufacture.com

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony