Minister Inwestycji Rozwoju Jerzy Kwieciński

Dostępność plus - zgłoś swoje propozycje zmian

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju rozpoczyna prace nad koncepcją ustawy o dostępności (Dostępność plus). Celem programu jest zwiększenie dostępności do różnego rodzaju usług i infrastruktury dla osób starszych, niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi, czy kobiet w ciąży. Swoje propozycje, uwagi itd. można nadsyłać do 5 lipca 2018 w dowolnej formie - e-mail, audio, video na adres dostepnosc.plus@miir.gov.pl

 

 

xbox adaptive controller may2018

Microsoft zaprezentował nowy rodzaj kontrolera do gier Xbox Adaptive Controller. To urządzenie sprawni, że każdy bez względu na swoją niesprawność będzie mógł grać na konsoli i komputerze.

 

Xbox Adaptive Controller został zaprojektowany we współpracy z organizacjami skupiającymi osoby niepełnosprawne, jak i z pomocą samych graczy. Zdaniem Microsoftu nowy kontroler zapewni możliwość grania nowym osobom, które wcześniej nie mogły korzystać ani z konsoli Xbox ani z komputera.

 

Kontroler posiada dwa duże okrągłe przyciski, które są programowalne. Ponadto urządzenie posiada pad kierunkowy (D-pad), przycisk podglądu, przycisk menu i przycisk Xbox. Na lewym boku znalazło się jeszcze złącze USB oraz minijack.

 

 

Xbox Adaptive Controller posiada również sporo opcji rozbudowy o dodatkowe przyciski, drążki i bumpery, a także oferuje możliwość podłączenia kontrolerów innych firm. Wszystko po to, aby jak najlepszy sposób osoba niepełnosprawna mogła czerpać radość z rozgrywki bez względu na rodzaj niesprawności. A sterować można nie tylko dłońmi/palcami, ale nogami, głową itd.

 

xbox adaptive controller may2018 2

 

Solomon Romney - pracuje jako specjalista w Microsoft Store - urodził się bez palców lewej ręki. Portalowi Verge powiedział, że „jeśli mam ochotę grać tylko i wyłącznie przy pomocy moich stóp – mogę to zrobić. Mogę dostosować urządzenie dokładnie pod moje potrzeby, moje ciało, i dowolnie to modyfikować w każdym momencie. Podłączasz co chcesz, i działasz. Nie ma żadnych ekranów konfiguracyjnych ani nic z tych rzeczy, po prostu używasz. Prościej się nie da.”.

 

Praktyczne zastosowanie Xbox Adaptive Controller

 

Cena urządzenia została ustalona na 99,99 dolarów amerykańskich. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku kontroler trafi do sprzedaży. Kontroler wspiera konsolę Xbox i wspierany jest przez Windowsa 10.Więcej informacji Microsoft przekaże w czerwcu na targach E3.

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony