Dwa smartfony

Z roku na rok rodzą się bardziej innowacyjne pomysły oraz powstają nowe technologie mające na celu pomóc osobom niepełnosprawnym w zmaganiach z problemami życia codziennego. Zakup nowoczesnego sprzętu zawsze wiąże się z wydatkami w dużej skali (na przykład funkcjonalne protezy ręki to koszt kilkudziesięciu a nawet kilkuset tysięcy złotych!), na które większość Polaków nie może sobie pozwolić.

 

Według danych statystycznych średnio co ósmy obywatel naszego kraju został sklasyfikowany jako osoba niepełnosprawna – przynajmniej w stopniu lekkim.


Do kosztów specjalistycznego sprzętu dochodzą jeszcze wydatki związane z rehabilitacją oraz koniecznością wykupienia recepty. Każdy farmaceuta czy lekarz zgadza się ze stwierdzeniem, że aby terapia przyniosła oczekiwane korzyści należy stosować się do jej zaleceń. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie o wszystkim pamiętać przez co pomijamy dawkę leku czy niezbędną godzinę ćwiczeń.


Darmowym narzędziem, które służy za osobistą „przypominajkę” o tabletkach, aktywności fizycznej czy pomiarze np. ciśnienia lub poziomu cukru we krwi jest aplikacja „Przypomnienia o lekach”. Oferuje ona możliwość łatwego ustawienia niezawodnych powiadomień, tak abyś już nigdy nie przeoczył określonej przez specjalistę godziny. Poza tym aplikacja zapisuje wyniki badań, pomiarów, czasy trwania rehabilitacji oraz ilość zażytych leków po to, aby zapewnić Twojemu lekarzowi przejrzysty wgląd do postępów i zmian w wynikach.

 

Program został stworzony z myślą o osobach niepełnosprawnych, dlatego dostosowane go również dla osób niedowidzących oraz niewidomych poprzez minimalizację ilości możliwych interakcji na pojedynczej stronie oraz opisy zrozumiałe dla funkcji TalkBack.


Aplikacja jest dziełem polsko-niemieckiego zespołu, który dzięki wsparciu licznych towarzystw, uniwersytetów oraz firm farmaceutycznych dostarcza oprogramowanie zupełnie za darmo i nie wyświetla reklam, zaś dane użytkowników są chronione i certyfikowane przez TÜV będącym jednym z najsurowszych standardów na świecie.


Aplikację w języku polskim można pobrać na systemy Android oraz iOS.


Autor: Michał Ratajewski z zespołu smartpatient

Nie-pelnosprawni.pl / Post gościnny