W październiku 2018 roku powstał nowy portal internetowy „Podróże KolejLove”, gdzie niepełnosprawni mogą ogłaszać chęć podróży pociągiem i szukać asystentów do pomocy.

 

Jak mówi gazecie „Głos Wielkopolski” Damian Kołodziejczyk, koordynator projektu często niepełnosprawni nie mają na dworcach PKP zapewnionej odpowiedniej opieki ze strony pracowników kolei, a dzięki nowemu portalowi niepełnosprawni znajdą pomoc osób podróżujących w tym samym kierunku.

 

Sam portal „Podróże KolejLove” działa na podobnej zasadzie co popularny BlaBlaCar. Niepełnosprawny zgłasza swoją podróż – skąd i dokąd jedzie – a inna osoba wyraża zgodę na zostanie asystentem niepełnosprawnego podczas podróży. Taki asystent może liczyć na 95 proc. ulgi w cenie biletu. Platforma ma za zadanie jedynie informować o istniejących możliwościach zakupu biletów ulgowych zgodnie z obowiązującym prawem oraz kojarzyć osoby planujące podróż. Platforma w żaden sposób nie pośredniczy w zakupie biletów na przejazd.

 

Ponadto na portalu można znaleźć linki do stron i aplikacji z rozkładami jazdy pociągów, linki do stron przewoźników kolejowych czy informacje o ulgach i uprawnieniach dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Korzystanie z platformy jest całkowicie bezpłatne dla każdego użytkownika.

 

Portal „Podróże KolejLovewww.podrozekolejlove.pl dostępny jest w wersji na komputery i urządzenia mobilne i wymaga założenia konta użytkownika (samo przeglądanie strony nie wymaga rejestracji).