Podczas Netflix Hack Day została stworzona wersja aplikacji Netflixa, którą można sterować za pomocą ruchu gałek ocznych. To idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych.

 

Netflix Hack Day to odbywający się cyklicznie maraton, podczas którego pracownicy firmy mogą w czasie pracy zajmować się najbardziej szalonymi, ciekawymi i niekomercyjnymi projektami, jakie tylko wpadną im do głów. Podczas ostatniej edycji programistom udało się stworzyć wersję aplikacji Netflixa, którą można sterować za pomocą ruchu gałek ocznych. Wszystko dzięki użyciu technologii ARKit Apple’a i Face ID.

 

Jak to działa?.

System śledzi położenie gałek ocznych. Kiedy użytkownik wpatruje się przez dłuższą chwilę w dany punkt, aplikacja interpretuje to jako naciśnięcie przycisku. Wyjście z okna wymaga pokazania języka. Może się to w przyszłości okazać świetnym udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych, które mają problem z używaniem ekranów dotykowych.

 

Niestety rozwiązanie działa tylko na iOS i to w dodatku tylko na urządzeniach wykorzystujących Face ID (użytkownicy iPhona 5/SE/6/6s/7/8 mogą o tym rozwiązaniu zapomnieć). Mimo wszystko Netflix ma zamiar wdrożyć owo rozwiązanie do swojej aplikacji, a fani Netflixa wierzą, że w przyszłości kolejne wydania pozwolą rozszerzyć dostępność na urządzenia z Androidem, w tym także smartfony ze średniej i niskiej półki cenowej.