Absolwent Politechniki Warszawskiej Artur Petrzak, pasjonat programowania, stworzył nietypową grę, która pozwala wcielić się w rolę osoby przemierzającej miasto na wózku inwalidzkim - pisze portal naszemiasto.pl

 

Fabuła gry jest dość prosta. Gracz operuje wózkiem inwalidzkim i pokonuje kolejne miejskie przestrzenie. Na swojej drodze napotyka na przeszkody architektoniczne i budowlane. Warunki miejskie do jazdy wózkiem inwalidzkim są dobrze odwzorowane w wirtualnym świecie. Odpowiadają tym, z którymi niepełnosprawni zmagają się w rzeczywistości. Gra nie przewiduje zaliczania skomplikowanych misji.


Sama gra jak i problemy osób na wózkach została oparta na opinii i doświadczeniach samych niepełnosprawnych, które codziennie zmagają się z całą masą barier architektonicznych.


Jak mówi Małgorzata Żbikowska, specjalista z Sekcji ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Warszawskiej. Gra mogłaby z powodzeniem zostać wykorzystana w szkołach. Dzieci z dużo większą niż dorośli otwartością podchodzą do tematu niepełnosprawności, co zaowocuju wieksza empatią w zyciu dorosłym.


 

// RED, Politechnika Warszawska stworzyła ważną grę. Pozwala wcielić się w rolę osoby przemierzającej miasto na wózku inwalidzkim, naszemiasto.pl z 8 września 2019