Tesla w swoim Modelu 3 zamierza bezpłatnie montować elektryczny mechanizm zamykania i otwierania bagażnika, tak aby ułatwić instalację mechanizmu chowania wózka do bagażnika. To odpowiedź na prośbę niepełnosprawnego mężczyzny z Chin.

 

Na chińskim profilu Tesli na Twitterze jeden z fanów marki Tesla zamieścił prośbę, aby mModel 3 był wyposażony w elektryczny mechanizm zamykania i otwierania bagażnika. Ułatwi to montaż mechanizmu chowania wózka do bagażnika – firmy oferują takie rozwiązanie już za 400 dolarów amerykańskich. Co prawda, takie elektryczne zamykanie i otwieranie bagażnika mogą wykonać firmy zewnętrze, ale wtedy traci się gwarancję na samochód.

 

Mężczyzna pisze, że zamówił swój wymarzony Model 3 w kwietniu 2016 roku, ale pech chciał, że w 2018 roku miał wypadek, w wyniku którego porusza się na wózku. Mimo wypadku i paraliżu jest aktywny zawodowo, samochód ułatwi mu życie, ale w Modelu 3 (to jedyny model ze stajni Tesli) nie ma elektrycznie otwieranego bagażnika.

 

Na twitta odpowiedział Eleon Musk, założyciel Tesli i zapewnił, że elektryczny mechanizm zamykania i otwierania tylnej klapy bagażnika będzie od teraz montowany zupełnie za darmo dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

 

Od kilkunastu dni auta Tesli są oficjalnie dostępne w Polsce. Ceny podstawowych modeli zaczynają się w okolicach 200 tys. zł.