Człowiek piszący na klawiaturzeDo 31 października 2017 mieszkańcy Poznania, którzy są wykluczeni cyfrowo (np. niepełnosprawni, starsi) mogą ubiegać się o darmowy komputer z dostępem do internetu.
Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest w Urzędzie Miasta w Biurze Zarządu Projektu,
ul.Mateki 50, pok. 209

Warunki uczestnictwa w programie i niezbędne formularze [LINK]

Aplikacja „Things I Mean” pozwoli osobom niepełnosprawnym komunikować się miedzy sobą oraz z osobami pełnosprawnymi. Dzięki piktogramom użytkownicy mogą tworzyć pojedyncze zwroty, całe zdania oraz listy zadań.

 

Opis konkretnych emocji, wybór wyrażeń, budowanie zdań czy układanie listy np. zakupów – dzięki piktogramom w aplikacji „Things I Mean”, które zostały wybrane przez osoby pracujące na codzień z osobami z niepełnosprawnością – mogą one komunikować szybciej i precyzyjniej.


Początkowo aplikacja dostała dostosowana do potrzeb Damiana, cierpiącego na porażenie kończyn dolnych i górnych. Przed powstaniem aplikacji, do komunikacji używał segregatora z obrazkami. DKK Development zaprojektowała prototyp joysticka, który współpracuje z aplikacją. Takie rozwiązanie przyśpiesza komunikację Damiana, a w przyszłości umożliwi mu kontakt z innymi osobami za pomocą Internetu. 


Choć „Things I Mean” nie miała jeszcze swojej premiery na rynku to z aplikacji korzystają podopieczni z dwóch podkarpackich ośrodków. W listopadzie br. jest planowana konferencja, na której twórcy aplikacji zaprezentują ją opiekunom osób z niepełnosprawnością i logopedom.


Pomysłodawcami i realizatorami „Things I Mean” są prowadzący firmę z aplikacjami biznesowymi i rozrywkowymi DKK Development: Jacek Krzysztofiński, Marcin Kubasik i Łukasz Działo. Od 2015 roku firma skupiła się na aplikacjach wspomagających osoby niepełnosprawne oraz starszych przedstawicielach społeczeństwa.

 

// Firma z Jasionki stworzyła aplikację do komunikacji osób niepełnosprawnych, resinet.pl z 25 września 2017

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

Niepełnosprawna jak śmiećNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

Ergo Hestia roluje niepełnosprawnąPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony