Aplikacja „Things I Mean” pozwoli osobom niepełnosprawnym komunikować się miedzy sobą oraz z osobami pełnosprawnymi. Dzięki piktogramom użytkownicy mogą tworzyć pojedyncze zwroty, całe zdania oraz listy zadań.

 

Opis konkretnych emocji, wybór wyrażeń, budowanie zdań czy układanie listy np. zakupów – dzięki piktogramom w aplikacji „Things I Mean”, które zostały wybrane przez osoby pracujące na codzień z osobami z niepełnosprawnością – mogą one komunikować szybciej i precyzyjniej.


Początkowo aplikacja dostała dostosowana do potrzeb Damiana, cierpiącego na porażenie kończyn dolnych i górnych. Przed powstaniem aplikacji, do komunikacji używał segregatora z obrazkami. DKK Development zaprojektowała prototyp joysticka, który współpracuje z aplikacją. Takie rozwiązanie przyśpiesza komunikację Damiana, a w przyszłości umożliwi mu kontakt z innymi osobami za pomocą Internetu. 


Choć „Things I Mean” nie miała jeszcze swojej premiery na rynku to z aplikacji korzystają podopieczni z dwóch podkarpackich ośrodków. W listopadzie br. jest planowana konferencja, na której twórcy aplikacji zaprezentują ją opiekunom osób z niepełnosprawnością i logopedom.


Pomysłodawcami i realizatorami „Things I Mean” są prowadzący firmę z aplikacjami biznesowymi i rozrywkowymi DKK Development: Jacek Krzysztofiński, Marcin Kubasik i Łukasz Działo. Od 2015 roku firma skupiła się na aplikacjach wspomagających osoby niepełnosprawne oraz starszych przedstawicielach społeczeństwa.

 

// Firma z Jasionki stworzyła aplikację do komunikacji osób niepełnosprawnych, resinet.pl z 25 września 2017