Człowiek piszący na klawiaturzeDo 31 października 2017 mieszkańcy Poznania, którzy są wykluczeni cyfrowo (np. niepełnosprawni, starsi) mogą ubiegać się o darmowy komputer z dostępem do internetu.
Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest w Urzędzie Miasta w Biurze Zarządu Projektu,
ul.Mateki 50, pok. 209

Warunki uczestnictwa w programie i niezbędne formularze [LINK]

We wrześniu 2017 roku Gazeta Prawna informowała, że niepełnosprawni poczekają na nowe legitymacje osób niepełnosprawnych, bo nie wybrano podmiotu, który miał je wyprodukować. Dziś wiadomo, że legitymacje mają pojawić się w przeciągu 20 dni. Tak przynajmniej zapewnia resort polityki społecznej.

 

Od 1 sierpnia 2017 legitymacje osób niepełnosprawnych są przyznawane na nowych zasadach, natomiast 1 września 2017 weszły w życie przepisy zmieniające wygląd legitymacji. Problem w tym, że nie wybrano podmiotu, który miałby nowe legitymacje wytworzyć.

 

Nie jest to możliwie, bo nie została wybrana firma, która ma odpowiadać za produkcję nowych legitymacji. Dlatego możemy jedynie przyjmować wnioski o ich wydanie i rejestrować je w systemie. Kiedy jednak będą dostępne – nie wiadomo – mówiła Gazecie Prawnej Lidia Gugała, przewodnicząca powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności w Szczecinie.

 

W piątek 6 października ministerstwo pracy (MRPiPS) wydało komunikat z którego wynika, że nowe legitymacje mają pojawić się w ciągu najbliższych 20 dni (koniec października lub początek listopada). W powiatowych zespołach ds. orzekania o niepełnosprawności czeka obecnie 25 tys. wniosków o wydanie nowe legitymacji.

 

Legitymacja jest dokumentem poświadczającym niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności. Dzięki niej osoby niepełnosprawne mogą korzystać z ulg i zniżek. Dokument wystawiany jest na wniosek osoby niepełnosprawnej, która składając go, musi przedstawić do wglądu prawomocne orzeczenie o niepełnosprawności albo o stopniu niepełnosprawności.

 

MRPiPS przypominał, że wydane wcześniej legitymacje zachowają ważność i nie ma potrzeby ich wymiany. Natomiast za wydanie duplikatu legitymacji od 1 sierpnia 2017 pobierana jest opłata w kwocie 15 zł.

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

Niepełnosprawna jak śmiećNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

Ergo Hestia roluje niepełnosprawnąPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony