Touroperator Itaka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom niepełnosprawnych turystów. W tym celu sprawdził hotele, które przystosowane są do potrzeb osób na wózkach. Dzięki temu niepełnosprawny turysta przed wyjazdem będzie wiedział czy obiekt spełnia jego oczekiwania i potrzeby.

 

Polski touroperator sporządził listę obiektów, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach czy mający inne poważne problemy z mobilnością. Są to hotele z którymi Itaka współpracuje. Na stronie www.itaka.pl/wakacje-bez-przeszkod  zainteresowani mogą znaleźć konkretne hotele, gdzie wózkowicz nie będzie miał problemów z infrastrukturą hotelową.

 

W szczególności niepełnosprawny dowie się, czy w hotelu do którego chce jechać są:

- rampy, windy, podjazdy
- pokoje bezprogowe i na parterze, przystosowane do poruszania się na wózku inwalidzkim
- szerokie drzwi, niskie szafki
- większe łazienki z prysznicami
- toalety z uchwytami

 

Obiekt hotelowy, który spełnia te warunki otrzymuje na stronie znaczek „wakacje bez przeszkód” z ikonką wózka inwalidzkiego.

 

Co prawda oferta wyjazdowa nie powala na kolana i lista miejsc wyjazdowych jest dość krótka, ale nie ma co narzekać, bo są oferty wyjazdu do Grecji, Egiptu czy na Wyspy Kanaryjskie. Najtańsza oferta dla niepełnosprawnych to wyjazd typu Last Minute do Egiptu za nieco ponad 1600 zł.

 

Biuro podróży zachęca niepełnosprawnych, aby przed dokonaniem rezerwacji skontaktować się z jego Centrum Obsługi Klienta, bo wtedy będzie mogło w pełni uwzględnić indywidualne potrzeby turysty.