Miasto Białystok z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych rozpoczyna akcję społeczną pod hasłem „Nieinni”. To kolejna odsłona inicjatywy „Społeczne. Ważne. Potrzebne”.

 

To kolejna odsłona zapoczątkowanej w ubiegłym roku inicjatywy „Społeczne. Ważne. Potrzebne”. Wówczas autorzy Krzysztof Kiziewicz i Radovan Lee stworzyli spot „Ostatni skok”, przestrzegający przed brawurą na kąpieliskach.

 

Ci sami twórcy teraz przygotowali film pt. „Nieinni” promujący akcję. Jego bohaterami są: paraolimpijczyk Krzysztof Smorszczewski, studentka i malarka Weronika Maksimowicz, zawodnik jiu-jutsu Jan Kempisty, niewidomy DJ Mateusz Brytczuk, król Skate Plazy Michał Kropiewnicki i Dawid Markiewicz, który uległ dramatycznemu wypadkowi. Poznajemy ich historie, mamy okazję zobaczyć, jak radzą sobie w życiu, jak potrafią być aktywni i czerpać ze świata, ile się da.

 

Autorzy filmu pozwalają widzom wejść w ten świat i przekonać się, że ludzie niepełnosprawni nie czują się inni, mogą żyć aktywnie, rozwijać swoje talenty i pasje. 

 

Jeden z nich, niewidomy DJ Mateusz Brytczuk po prezentacji "Nieinnych" (zaznaczył, że zabrakło mu audiodeskrypcji, więc "widział go słuchem") wyraził nadzieję, iż film pomoże walczyć ze znieczulicą, która - jego zdaniem - ma miejsce. "Nie możemy się chować, nie możemy chować głowy w piach, musimy otwierać się na ludzi, to my musimy o siebie zawalczyć”.

 

Film można obejrzeć na Facebooku i Youtubie. Wkrótce będzie także prezentowany w białostockich szkołach podczas cyklicznych spotkań pełnomocnika prezydenta Białegostoku ds. osób niepełnosprawnych.

 

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony