Minister Inwestycji Rozwoju Jerzy Kwieciński

Dostępność plus - zgłoś swoje propozycje zmian

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju rozpoczyna prace nad koncepcją ustawy o dostępności (Dostępność plus). Celem programu jest zwiększenie dostępności do różnego rodzaju usług i infrastruktury dla osób starszych, niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi, czy kobiet w ciąży. Swoje propozycje, uwagi itd. można nadsyłać do 5 lipca 2018 w dowolnej formie - e-mail, audio, video na adres dostepnosc.plus@miir.gov.pl

 

Fundacja Oczami Brata dzięki wsparciu z funduszy UE stworzy w Częstochowie pięć pracowni warsztatowych i mieszkanie wspomagano-treningowe. Obecnie trwa nabór chętnych do projektu – pisze Gazeta Wyborcza.

 

W ramach projektu "pierwszy krok do samodzielności" Fundacja Oczami Brata otworzy pięć nowych pracowni warsztatowych: gospodarstwa domowego, gastronomiczna, rękodzieła, manualno-introligatorska oraz usprawnienia ruchowego połączona z relaksacją oraz rozwojem artystycznym. Zajęcia w pracowniach będą trwały siedem godzin dziennie.

 

Ponadto zostanie stworzone mieszkanie treningowe, zaplanowano sześć 14-tygodniowych turnusów, w których uczestniczyć mają po cztery osoby niepełnosprawne. Mieszkańcy mogą liczyć na usługi asystenckie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

 

Niepełnosprawni uczestniczący w projekcie będą mieli również zapewnione konsultacje z seksuologiem, spotkania z pośrednikiem pracy, uczestnictwo w grupowych spotkaniach z psychologiem, bony aktywizujące w formie biletu lub vouchera do kina, teatru czy restauracji, transport, ubezpieczenie czy Indywidualny Plan Rozwoju.


Obecnie trwa nabór chętnych do projektu. Więcej informacji można uzyskać telefoniczne: 788 448 039 i 533 527 368 oraz e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


// Zuzanna Suliga, Projekt za blisko 2 mln zł. Niepełnosprawni postawią "pierwszy krok do samodzielności", Gazeta Wyborcza z 9 stycznia 2018

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony