Fundacja Oczami Brata dzięki wsparciu z funduszy UE stworzy w Częstochowie pięć pracowni warsztatowych i mieszkanie wspomagano-treningowe. Obecnie trwa nabór chętnych do projektu – pisze Gazeta Wyborcza.

 

W ramach projektu "pierwszy krok do samodzielności" Fundacja Oczami Brata otworzy pięć nowych pracowni warsztatowych: gospodarstwa domowego, gastronomiczna, rękodzieła, manualno-introligatorska oraz usprawnienia ruchowego połączona z relaksacją oraz rozwojem artystycznym. Zajęcia w pracowniach będą trwały siedem godzin dziennie.

 

Ponadto zostanie stworzone mieszkanie treningowe, zaplanowano sześć 14-tygodniowych turnusów, w których uczestniczyć mają po cztery osoby niepełnosprawne. Mieszkańcy mogą liczyć na usługi asystenckie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

 

Niepełnosprawni uczestniczący w projekcie będą mieli również zapewnione konsultacje z seksuologiem, spotkania z pośrednikiem pracy, uczestnictwo w grupowych spotkaniach z psychologiem, bony aktywizujące w formie biletu lub vouchera do kina, teatru czy restauracji, transport, ubezpieczenie czy Indywidualny Plan Rozwoju.


Obecnie trwa nabór chętnych do projektu. Więcej informacji można uzyskać telefoniczne: 788 448 039 i 533 527 368 oraz e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


// Zuzanna Suliga, Projekt za blisko 2 mln zł. Niepełnosprawni postawią "pierwszy krok do samodzielności", Gazeta Wyborcza z 9 stycznia 2018