Minister Inwestycji Rozwoju Jerzy Kwieciński

Dostępność plus - zgłoś swoje propozycje zmian

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju rozpoczyna prace nad koncepcją ustawy o dostępności (Dostępność plus). Celem programu jest zwiększenie dostępności do różnego rodzaju usług i infrastruktury dla osób starszych, niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi, czy kobiet w ciąży. Swoje propozycje, uwagi itd. można nadsyłać do 5 lipca 2018 w dowolnej formie - e-mail, audio, video na adres dostepnosc.plus@miir.gov.pl

 

Dorabiający emeryci i renciści od 1 marca mogą dorobić blisko 200 zł więcej niż kwartał wcześniej. To efekt dużego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w IV kwartale 2017 roku.

 

9 lutego Główny Urząd Statystyczny podał, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie wzrosło z 4255,59 zł w III kwartale 2017 roku do 4516,69 zł w IV kwartale 2017 roku. A to właśnie od przeciętnej płacy uzależnione są limity dorabiania do świadczeń emerytalno-rentowych. 


Rencista/wcześniejszy emeryt może od 1 marca 2018 dorobić:

- nie więcej niż 3161,70 zł brutto miesięcznie (70 proc.) – po przekroczeniu tej kwoty pobierane świadczenie zostanie zmniejszone lub w przypadku renty socjalnej wstrzymane,
- nie więcej niż 5871,70 zł brutto miesięcznie (130 proc.) – po przekroczeniu tej kwoty pobierane świadczenie zostanie całkowicie zawieszone.

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony