Minister Inwestycji Rozwoju Jerzy Kwieciński

Dostępność plus - zgłoś swoje propozycje zmian

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju rozpoczyna prace nad koncepcją ustawy o dostępności (Dostępność plus). Celem programu jest zwiększenie dostępności do różnego rodzaju usług i infrastruktury dla osób starszych, niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi, czy kobiet w ciąży. Swoje propozycje, uwagi itd. można nadsyłać do 5 lipca 2018 w dowolnej formie - e-mail, audio, video na adres dostepnosc.plus@miir.gov.pl

 

6 czerwca 2018 roku podczas debaty nad wnioskiem PO o wotum nieufności wobec wicepremier, szefowej Komitetu Społecznego RM Beaty Szydło oraz szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powołanie „okrągłego stołu” ds. osób niepełnosprawnych.

 

Premier podkreślał, że za obecnych rządów nastąpiła istotna poprawa sytuacji tej części społeczeństwa. "W ciągu ostatnich 2,5 roku rząd zwiększył rentę socjalną o prawie 50 procent". Dodał jednocześnie, że "obecny rząd stara się, by w przypadku osób niepełnosprawnych ich los był lepiej wspierany przez państwo.

 

Przykładem może być ustawa o dodatku rehabilitacyjnym oraz działania, które wkrótce zostaną podjęte na rzecz poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych. Padła również ważna deklaracja związana z koniecznym dialogiem pomiędzy rządem a środowiskiem niepełnosprawnych.

 

Jeszcze w czerwcu z minister Rafalską, z panią premier Szydło robimy okrągły stół i nie zasypiając gruszek w popiele dalej będziemy zmieniać ten system dla dobra osób niepełnosprawnych. Premier dodał, że w jego ocenie ogromna większość osób niepełnosprawnych zrozumiała to i siadają z nami do okrągłego stołu.

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony