Od maja 2018 roku Fundacja Różyczka świadczy usługi asystenckie dla osób niepełnosprawnych. Program jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i będzie realizowany do końca 2019 roku – pisze portal silesion.pl

 

Asystent Osoby Niepełnosprawnej to osoba, która pomaga wyjść z domu, towarzyszy podczas wizyty w teatrze, kinie, na koncercie, podczas spotkań ze znajomymi, jazdy autobusem czy podczas zakupów.

 

Usługi asystenckie są realizowane przez 7 dni w tygodniu w godz. od 7.00 do 22.00. Można je zamawiać telefonicznie (514-071-711), mejlowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub osobiście. Telefonicznie usługę asystencką można zamówić od poniedziałku do piątku w godz. od 15.30 do 18.30, a osobiście w siedzibie Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych: przy ul. Kościuszki 35 (w środy w godz. od 16.00 do 18.00), lub przy ul. Jagiellońskiej 21 w piątki w godz. od 16.00 do 18.00.

 

Koszt usługi wynosi 3 zł/h.

 

UWAGA: za usługi asystenckie nie można płacić w pieluchomajtkach czy miejscem w kolejce w aptece. Płaci się tylko w "żywą gotówką".

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony