9 lipca 2018 roku minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska potwierdziła, że od 1 listopada 2018 roku wzrosną kwoty zasiłku pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego i zasiłku dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej.

 

Od 1 listopada 2018 r. wzrośnie zasiłek pielęgnacyjny, który wynosił do tej pory 153 zł. On wzrośnie do 184,42 zł, a więc będzie to wzrost o 31,42 zł. W następnym roku będzie kolejny wzrost. Łącznie w ciągu dwóch lat ten zasiłek wzrośnie o ponad 62 zł. Minister dodała, że ten zasiłek nie był podnoszony od 12 lat.

 

"Przez 12 lat był niepodnoszony, w związku z tym zasiłek pielęgnacyjny, który otrzymywały osoby niepełnosprawne, był różny od świadczenia pielęgnacyjnego, które wypłacał ZUS, które było corocznie waloryzowane. My próbujemy tę różnicę zniwelować. Chcemy to zrobić w dwóch krokach i ten pierwszy krok będzie 1 listopada tego roku. W następnym roku będzie kolejny wzrost. Łącznie w ciągu dwóch lat ten zasiłek wzrośnie o ponad 62 zł" – powiedziała minister Rafalska (PAP).

 

Od nowego okresu zasiłkowego wzrośnie również specjalny zasiłek opiekuńczy o 100 zł, który otrzymują opiekunowie zajmujący się dorosłymi osobami niepełnosprawnymi. Po podwyżce zasiłek wzrośnie z 520 zł do 620 zł.

 

Już w maju 2018 roku ministerstwo rodziny zapowiedziało, że zostaną podniesione zarówno kwoty zasiłków jak i kryteria dochodowe (Wzrośnie kwota zasiłku pielęgnacyjnego oraz kryteria dochodowe, nie-pelnosprawni.pl z 16 maja 2018).

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony