1 marca 2019 roku zostanie otwarta nowa lokalizacja Urzędu Miasta Krakowa na Zabłociu, przy ulicy Dekerta 24, która będzie wyspecjalizowana w obsłudze osób niepełnosprawnych. W jednym miejscu niepełnosprawni będą mogli załatwić szereg spraw – od złożenia wniosku w sprawie wydania orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności, przez wizytę na posiedzeniu komisji orzekającej, po otrzymanie orzeczenia, legitymacji osoby niepełnosprawnej czy karty parkingowej.

 

W budynku przy ulicy Dekerta 24 mieścić się będzie powstały po zmianach organizacyjnych w UMK Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, w skład którego wchodzą m.in. Referat ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami oraz Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, które mieszczą się na parterze.

 

Jak zapewnia miasto nowy budynek jest w pełni dostosowany do osób niepełnosprawnych, a także posiada również funkcjonalnie zaaranżowane i przestronne wnętrze. Do dyspozycji mieszkańców będzie siedem miejsc parkingowych zlokalizowanych na parkingu podziemnym, w tym dwa miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych będących klientami UMK. W miarę potrzeb miasto rozważy wynajęcie dodatkowych miejsc postojowych.