Doradcy podatkowi, członkowie Krajowej Izby Doradców Podatkowych, po raz kolejny angażują się pro publico bono w akcję udzielania porad i pomocy przy przygotowywaniu rocznych zeznań podatkowych dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Osoby zainteresowane otrzymają bezpłatną poradę z zakresu sporządzenia PIT za 2020 rok oraz możliwości skorzystania z ulg podatkowych.

Śląski Oddział KIDP już po raz dwunasty organizuje akcję pomocy w rozliczeniach podatkowych „Doradcy podatkowi niepełnosprawnym”.

 

Z bezpłatnej pomocy doradców podatkowych przy sporządzaniu zeznań podatkowych za rok 2020 skorzystać będą mogli podatnicy z niepełnosprawnością, jak i osoby, na których utrzymaniu pozostają osoby niepełnosprawne. Będą oni mogli uzyskać m.in. niezbędne informacje na temat możliwości skorzystania z odliczeń wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne oraz sposobów udokumentowania tych wydatków.

 

Udzielanie konsultacji podatkowych będzie się odbywało dwa razy w tygodniu (we wtorki i w czwartki) w godzinach od 9.00 do 15.00 w okresie od 6 kwietnia 2021 do 29 kwietnia 2021 roku pod numerem telefonu 513-152-218.

 

Akcja będzie polegała na udzielaniu przez doradców podatkowych bezpłatnych konsultacji telefonicznych w sprawie rozliczeń rocznych na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

 

Akcja pomocy osobom niepełnosprawnym Oddziału Śląskiego KIDP prowadzona będzie z Departamentem Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.