koniec pixabay 908176 960 720

 

Wszystko ma swój początek i wszystko ma swój koniec. Dla mnie jest to koniec przygody z prowadzeniem strony Prawdziwi Niepełnosprawni. Przychodzi taki czas, gdy Krzyż który niesiesz zaczyna cię po prostu przygniatać, a ty nie masz siły go już dźwigać. Miałem jeszcze tyle marzeń, tyle planów, ale siła wyższa zdecydowała, że na razie wystarczy.

 

Podczas tych kilku lat działania strony było kilka pomniejszych sukcesów, które w jakiś sposób naświetliły wybrane problemy osób niepełnosprawnych:

 

[1] to strona Prawdziwi Niepełnosprawni zwróciła uwagę na niekonstytucyjność podziału opiekunów dzieci i dorosłych za rządów PO-PSL (2011r.), media podchwyciły temat, ale nic tego nie wyszło i jak wiemy ten podział ciągnie się do dziś mimo dwóch wyroków TK.

 

[2] to strona Prawdziwi Niepełnosprawni poinformowała jako pierwsza, że w 2015 roku nie będzie dofinansowania do wózków o napędzie elektrycznym. PFRON wydał komunikat, w którym tłumaczył, że nie ma na to środków finansowych. Jak się później okazało pieniądze na ten cel są i to jeszcze większe.

 

[3] to strona Prawdziwi Niepełnosprawni wskazała problem znikających ulg na kolei dla, m.in. osób niepełnosprawnych czy studentów, media zainteresowały się tematem i udało się – Sejm w dwa tygodnie! zmienił przepisy (2016r.).

 

[4] to strona Prawdziwi Niepełnosprawni jako pierwsza wskazała, że dodatek uzupełniający dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji tzw. 500 zł dla niesamodzielnych wprowadzony przez rząd PiS, nie otrzymają osoby najbardziej niesamodzielne korzystające z usług opiekuńczych czy DPS, bo ten dodatek wlicza się do dochodu przez co wzrasta stawka odpłatności za opiekę.

... i parę innych.

 

Nie zważaj na opinie innych, płyń pod prąd i walcz o to co dla Ciebie ważne, ludzie będą się z Ciebie śmiać i wytykać palcami, bo masz inny punkt widzenia od nich, a oni po prostu są w innej sytuacji i nie potrafią Ciebie zrozumieć.

 

Treści na stronie będzie można przeglądać jeszcze minimum przez rok, tak że strona nie zniknie z dnia na dzień.

 

Dziękuję za te wszystkie wspólne lata i życzę wszystkim czytającym dużo zdrowia i samodzielności.

 

PS. wiele osób zastanawiało się dlaczego strona nazywa się Prawdziwi Niepełnosprawni, wiele osób się oburzało, jak to!, to są nieprawdziwi niepełnosprawni!? Pierwszy raz zwrot prawdziwi niepełnosprawni zauważyłem czytając tekst organizacji zrzeszającej pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych, którzy snuli wizję masowego zwalniania „prawdziwych niepełnosprawnych” pracowników ochrony w związku z planowanymi zmianami w ustawie o rehabilitacji i zatrudnianiu.

 

Przemysław Kozyra
/ 31 styczeń 2022 /