Zanim osoba zdecyduje się na wizytę u lekarza może teraz zdiagnozować się przez Internet. W tym celu powstał Wirtualny Diagnosta, którego zadaniem jest podniesienie świadomości medycznej pacjenta i przyszykowanie się do rozmowy z lekarzem.

 

 System Wirtualny Diagnosta został opracowany przez portal Zdronet.pl. Do skorzystania z tego rozwiązania wystarczy przeglądarka internetowa i dostęp do Internetu. „Zdiagnozowanie” choroby odbywa się na podstawie zadeklarowanych objawów i cała procedura przebiega w kilku etapach.

 

I. Podanie wieku oraz płci

 

II. Wybór części ciała, gdzie występują niepokojące objawy

 

III. Wybór symptomów z dostępnej listy. Istnieje również możliwość doprecyzowania oznak możliwej choroby.

 

Dokładność diagnozy zależy od tego, jak wiele szczegółów i objawów użytkownik podał podczas całej procedury. Wyniki wirtualnego badania przybierają różne kolory od czerwonego (jest źle) poprzez pomarańczowy (coś się dzieje) do żółtego. Co więcej, na podstawie uzyskanych informacji pojawiają się w serwisie linki do fachowych artykułów medycznych, co pozwala zaoszczędzić czas na poszukiwaniach porad po innych forach i stronach.

 

Oczywiście do takiego sposobu e-badania należy podchodzić z dużą dozą ostrożności i serwis powinni unikać hipochondrycy. Na stronie jest z resztą stosowna informacja „Informacje przedstawione w tym narzędziu mają na celu jedynie poszerzanie wiedzy medycznej, nie stanowią natomiast jakiejkolwiek porady medycznej. W celu prawidłowej diagnozy swojego stanu zdrowia skonsultuj się z lekarzem.

 

 

Wirtualny Diagnosta znajduje się pod adresem

 

http://www.zdronet.pl/main/symptom.html

 

UWAGA! Powyższa informacja NIE JEST tekstem sponsorowanym, polecającym, reklamowym ani informacją prasową. Wchodząc z niniejszej strony na podany adres serwisu robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.