W Centrum Neurorehabilitacji i Fizjoterapii MODERN-REH w Mysłowicach można rehabilitować się z wykorzystaniem rewolucyjnego urządzenia. ReWalk 5.0 in Rehabilitation jest zaawansowanym technologicznie egzoszkieletem służącym do terapii reedukacji chodu. Jest jedynym urządzeniem dostępnym w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej.

 


ReWalk 5.0 to innowacyjny przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do rehabilitacji szerokiej grupy pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi. Ma zastosowanie w neurorehabilitacji osób z porażeniem bądź niedowładem kończyn dolnych. Obejmuje pacjentów z hemiplegią (porażenie połowicze), paraplegią (porażenie kończyn dolnych) oraz tetraplegią (porażenie czterokończynowe) w następstwie chorób lub urazów w obrębie układu nerwowego. Urządzenie umożliwia wykonywanie ruchów wstawania / siadania; wchodzenia / schodzenia po schodach oraz wspomaga lokomocję. Chód obywa się w sposób rytmiczny, płynny i co najważniejsze - zbliżony do fizjologicznego.

 

W sobotę 23 kwietnia, w godz.10-14 do Górnośląskiego Centrum Neurorehabilitacji i Fizjoterapii Dysfunkcji Narządu Ruchu MODERN-REH w Mysłowicach, przy ul. 3 Maja 100 odbędzie się spotkanie informacyjne, podczas którego można zapytać i zapisać się na jeden bezpłatny test ReWalka.

 

Zainteresowani powinni uzyskać dodatkowe informacje dzwoniąc na numer tel. 32 222 39 18 oraz +48 723 433 335