Minister Inwestycji Rozwoju Jerzy Kwieciński

Dostępność plus - zgłoś swoje propozycje zmian

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju rozpoczyna prace nad koncepcją ustawy o dostępności (Dostępność plus). Celem programu jest zwiększenie dostępności do różnego rodzaju usług i infrastruktury dla osób starszych, niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi, czy kobiet w ciąży. Swoje propozycje, uwagi itd. można nadsyłać do 5 lipca 2018 w dowolnej formie - e-mail, audio, video na adres dostepnosc.plus@miir.gov.pl

 

Południowokoreński oddział firmy Biogen poinformował 8 stycznia 2018, że firma uzyskała zgodę na sprzedaż leku Spinraza na tamtejszym rynku.

 

Z informacji firmy Biogen Korea wynika, że koreańskie ministerstwo zdrowia i żywności dopuściło do sprzedaży potencjalny bloker rdzeniowego zaniku mięśni jakim jest Spinraza (nusinersen).

 

Prezes Biogen Korea Hwang Se-eun zaznaczył, że Spinraza jest jak na razie jedynym lekiem na rdzeniowy zanik mięśni. Firma jest dumna z tego, że w szybkim tempie pozyskuje zgody na sprzedaż leku w innych krajach, po tym jak taką zgodę uzyskała w USA w grudniu 2016 roku.

 

Prezes Se-eun dodał, że w ciągu ostatniego roku firma uzyskała zgody na sprzedaż leku w Europie, Kanadzie, Japonii, Brazylii i Australii.

 

Trzecia faza badań klinicznych ENDEAR wykazała, że Spinraza jest bezpieczna i efektywna u 121 noworodków. W porównaniu do placebo, lek wykazał znaczącą poprawę funkcji motorycznych i wskaźnika przeżycia. W badaniu CHERISH z udziałem starszych dzieci wykazano, że lek ma statystyczny i kliniczny wpływ na poprawę funkcji motorycznych.

 

Firma Biogen nabyła licencję od Ionis Pharmaceuticals na rozwój, produkcję i komercjalizację Spinrazy w sierpniu 2016 roku za 75 mln USD. Dodatkowo Ionis jest uprawniona do procentowego udziału ze sprzedaży leku oraz opłat od pozyskania zgód na sprzedaż leku w kolejnych krajach. Do tej pory koncern Ionis Pharmaceuticals z opłat licencyjnych za Spinrazę zarobił ponad 425 mln USD.

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony