oko

Bezpłatne ogólnopolskie badanie pod kątem Jaskry

Z okazji Światowego Tygodnia Jaskry w dniach od 11 do 17 marca 2018 roku (od niedzieli do soboty) okuliści BEZPŁATNIE zbadają oczy pod kątem jaskry. Akcja kierowana jest do osób, które nie odwiedziły okulisty przez ostatni rok i nie są chore na jaskrę.

WAŻNE: Badania są bezpłatne dla pacjentów, którzy zarejestrowali się na wizytę telefonicznie w terminach wskazanych przez gabinet. Na wizycie nie będzie wymagane skierowanie.

Lista placówek okulistycznych dostępna jest na stronie: www.tydzienjaskry.pto.com.pl 

Na podstawie doświadczenia związanego z kompleksową pomocą osobom niepełnosprawnym ruchowo, w tym osobom po amputacji, Fundacja Poland Business Run postanowiła otoczyć swoich podopiecznych jeszcze skuteczniejszą opieką. W tym celu wprowadza w życie projekt Trenerzy Wsparcia, który pozwoli osobom tuż po amputacji wrócić do życia sprzed zabiegu, a osobom już oprotezowanym umożliwi powrót na rynek pracy.

 

Fundacja Poland Business Run wdraża projekt Trenerzy Wsparcia

Według danych NFZ z dnia 21.05.2016r długość oczekiwania na wizytę w poradni psychologicznej w Warszawie to 78 dni a w poradni rehabilitacyjnej nawet 84 dni. Dla osoby niepełnosprawnej ruchowo, zmagającej się z różnymi problemami, to zdecydowanie za długo. W takich sytuacjach niezbędna jest wczesna pomoc ze strony psychologa, lub osoby, która sama przeszła przez proces amputacji, protezowania i powrotu do sprawności. Projekt wdrażany przez Fundację Poland Business Run jest odpowiedzią na oczekiwania dwóch stron - osób amputowanych, które są już oprotezowane, oraz osób tuż po amputacjach będących na początku drogi związanej z powrotem do życia sprzed amputacji, potrzebujących wsparcia i motywacji do dalszego leczenia.

 

Trenerzy Wsparcia to osoby oprotezowane, które wróciły już do codziennych obowiązków, jednak to, co przeszły skłania je do dzielenia się wiedzą. Doskonale rozumieją każdy etap związany z oswajaniem nowej rzeczywistości. Są w stanie wczuć się w potrzeby głównych odbiorców projektu – osób, które oczekują na zabieg amputacji lub są tuż po nim. Potrafią znaleźć optymalne rozwiązania dla powstających problemów związanych z oswajaniem nowej rzeczywistości. Trenerzy będą mogli również wskazać źródła finansowania protez i pomóc przejść przez formalności w instytucjach publicznych, takich jak PFRN, NFZ, ZUS. Z drugiej strony otrzymają możliwość aktywizacji zawodowej pracując w ramach projektu w roli asystenta osoby amputowanej.

 

- Z doświadczenia wiemy, że lęk przed samotnym znoszeniem trudnej sytuacji sprawia, że osobom po amputacjach trudno wrócić do życia zawodowego i społecznego. Osoby te potrzebują wsparcia i motywacji do działania. Pomoc asystenta osoby amputowanej jest na tym etapie bardzo ważna. Dzięki wdrożeniu takiej innowacji nasi podopieczni otoczeni będą jeszcze skuteczniejszą opieką, a to jest dla nas najważniejsze - wyjaśnia Agnieszka Pleti, Prezes Fundacji.

 

Nad przygotowaniem szczegółowego planu postępowania oraz programu szkoleń będzie pracował zespół psychotraumatologów, na co dzień współpracujących z Fundacją, a także ortopeda i protetyk. Wszyscy Trenerzy, poprzez udział w specjalistycznym kursie, będą odpowiednio przygotowani do pracy, nabędą odpowiednie kompetencje i zostaną wyposażeni w narzędzia potrzebne do codziennej pracy z osobami amputowanymi. W tworzenie i wdrażanie innowacji będą zaangażowane także podmioty na co dzień zajmujące się opieką nad osobami z niepełnosprawnościami narządów ruchu – szpitale z oddziałami naczyniowo-chirurgicznymi, gabinety psychologiczne i ośrodki pomocy społecznej. Nad rozwojem innowacji społecznej będą czuwać pracownicy Działu Wsparcia Fundacji, odpowiedzialni za bieżący kontakt z osobami amputowanymi, potrzebującymi pomocy.

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony