helping hand

Aplikacja Mednavi to ''narzędzie pierwszej potrzeby'' dla ludzi, którzy dowiedzieli się, że są chorzy na raka. Serwis pomaga skoordynować działania w celu jak najszybszego podjęcia leczenia, a późnej prowadzi krok po kroku przez terapię i rehabilitację.

 

MEDNAVI to pomysł zrodzony z potrzeby

Pomysł na aplikację Mednavi wziął się z osobistych doświadczeń jej pomysłodawczyni, u której wykryto guza mózgu. Ina Dźwierzyńska przeszła leczenia onkologiczne, a w trakcie terapii wpadła na pomysł stworzenia serwisu internetowego dedykowanego chorym na raka. Celem Mednavi jest wsparcie pacjentów onkologicznych w wyborze optymalnej ścieżki leczenia oraz najlepszego szpitala onkologicznego.


Dzięki aplikacji Mednavi pacjent z diagnozą nowotworową może poznać dostępne ścieżki terapeutyczne dla danego typu nowotworu. Serwis wskazuje również metody nierefundowane w Polsce, ale uznawane przez organizacje lekarskie i stosowane w innych krajach.


W serwisie można przeglądać także informacje o szpitalach z całej Polski (już 600 placówek ma tu swój opis i baza ciągle się powiększa), a dzięki filtrom łatwo wyszukać miejsca, które np. robią rezonans magnetyczny, czy badanie PET na koszt NFZ. Eksperci odpowiadają na pytania, które mają chorzy na raka i ich bliscy, m.in. o dietę w czasie chemioterapii czy konsekwencje radioterapii. Większość treści dostępna jest bezpłatnie.


Na początku Mednavi opisywała 7 nowotworów, m.in.: mózgu, piersi, jelita, jajnika, prostaty, ale obecnie baza wiedzy obejmuje już 12 nowotworów.


Aplikacja Mednavi dostępna jest w dwóch wersjach - bezpłatnej oraz premium (płatnej). Ta druga opcja oferuje bardziej szczegółowe informacje oraz przewodnik po leczeniu. Schematy leczenia stają się interaktywnym źródłem informacji. Można pogłębić informacje o każdym rodzaju terapii, dowiedzieć się, czy jest dostępna dla każdego pacjenta, czy i na jakich warunkach oferuje ją NFZ.


W promowanie idei Mednavi zaangażowały się znane i lubiane osoby, którzy w ramach symbolicznego wsparcia zgodzili się obrócić swoje zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych. Opatrzyli je hashtagiem #swiatdogorynogami - bo gdy chory dowiaduje się o raku, jego życie rzeczywiście zmienia się o 180 stopni.

 

Jak działa Mednavi
- W dziale "Jak się leczyć" użytkownik wybiera swoją chorobę, np. konkretny typ raka piersi i ogląda możliwe ścieżki leczenia przedstawione w formie przejrzystych schematów. Do każdego etapu leczenia (operacja, chemioterapia, radioterapia) przypisane są szpitale, które oferują daną terapię;


- W dzile "Schematy" leczenia powstały we współpracy z polskimi lekarzami, ale uwzględniają także wytyczne europejskich onkologów, np. leki nierefundowane w Polsce;


- W dziale "Gdzie się leczyć" można przeglądać informacje o szpitalach z całej Polski, a dzięki filtrom łatwo wyszukać miejsca, które np. kompleksowo leczą raka piersi, robią rezonans magnetyczny czy badanie PET na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia;

 

-W dziale "Historie pacjentów" to osobiste opowieści, które dają chorym i ich bliskim cenne wskazówki i motywację w czasie leczenia onkologicznego;


- W dziale "Odpowiedzi ekspertów" lekarze, pielęgniarki, psycholodzy i prawnicy odpowiadają na pytania, które mają chorzy na raka i ich bliscy, m.in. o dietę w czasie chemioterapii, konsekwencje radioterapii czy pobyt w szpitalu.

 

Mednavi to aplikacja i serwis WWW
Mednavi to serwis działający pod adresem https://mednavi.pl. Dostęp płatny do serwisu to 99 zł za kwartał lub 199 zł rocznie.